Codzienna pielęgnacja cery – o czym trzeba pamiętać?

5 sierpnia 2020
121
Views

Nawet najdroższe i najskuteczniejsze zabiegi nie dadzą efektów, jeśli zaniedbamy codzienne i systematyczne dbanie o skórę twarzy. Sprawdź, co jest najważniejsze w codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Codzienna pielęgnacja cery to przede wszystkim część poranna i część wieczorna. To czas, gdy stosujemy szereg kosmetyków i codziennych zabiegów. Ale do czynności związanych z dbaniem o skórę zaliczyć należy również takie kwestie jak dieta, nawodnienie organizmu, ruch, sen oraz unikanie stresu i używek.

Poranny rytuał dbania o skórę

O poranku najważniejsze jest delikatne oczyszczenie (skóra nie jest aż tak zanieczyszczona po nocy, aby wymagała intensywnego zabiegu). To nie jest pora na gruntowny peeling, masaż urządzeniami oczyszczającymi, ale pora tonizowania bez mocnego tarcia, delikatnego chłodzenia i pobudzania krążenia w skórze. Niezależnie od typu cery potrzebne jest nawilżenie i nawodnienie. Używać warto serum nawilżającego oraz kremu pod oczy i do twarzy. Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji jest woda termalna w sprayu. Dzięki zawartości mikroelementów łagodzi podrażnienia. Wystarczy spryskać twarz i po minucie delikatnie ją osuszyć.

Dieta i nawodnienie w ciągu dnia

Codzienna dieta i spożycie wody jest najważniejsze w kwestii dbania o cerę. Codzienna dawka antyoksydantów i witamin jest niezbędna do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Dlatego do każdego posiłku powinniśmy dodawać warzywa lub owoce. Szczególnie zielone warzywa i ciemne owoce. Te mają najlepsze właściwości dla skóry. Wspomagają walkę ze stresem oksydacyjnym. Nie mniej ważne są dobre tłuszcze w postaci olejów i oliwy. Najlepsze oleje to te tłoczone na zimno, nierafinowane.

Jeśli organizm nie jest odpowiednio nawodniony nie mamy szansy na piękną cerę. Odwodniona skóra będzie szara, szorstka i pozbawiona blasku. Kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w skórze ma zdolność wiązania wody w jej strukturach, ale z wiekiem go ubywa. Jeśli włókna kolagenowe nie są odpowiednio nawodnione łatwiej się zrywają, a skóra szybciej się starzeje.

Nawodnienie organizmu nie tylko dla urody

Aby utrzymać odpowiednie nawodnienie należy popijać wodę małymi łykami przez cały dzień, warto unikać odwadniających produktów, jak alkohol i nadmierne ilości kawy. Jedna półtoralitrowa butelka wody jest wystarczająca, jeśli dodamy do codziennego menu szklankę ziół, maślanki czy zieloną herbatę. Doskonale nawadniają także zupy, mleczne produkty fermentowane oraz owoce, które zawierają dużo wody.

„Ubocznymi skutkami” regularnego nawadniania jest lepsza kondycja psychofizyczna, szybsze pozbywanie się toksyn, lepsza przemiana materii. Wraz z poziomem nawodnienia wzrasta też poziom energii i chęci do życia, polepsza się pamięć

Wieczorna pielęgnacja skóry

Obowiązkowym momentem każdego wieczoru jest oczyszczanie. Tutaj należy postawić przede wszystkim na demakijaż i złuszczanie. Noc jest czasem, gdy skóra się odnawia i regeneruje, więc potrzebuje bogatszego kremu. Wieczorna maseczka to również dobry pomysł. Stosowanie olejów jest na czasie, warto jednak pamiętać, że mają one działanie okluzyjne, więc powinny kończyć pielęgnację. Podstawą jest nawilżanie i ochrona przed utratą wody.

Dodaj komentarz