Czy tatuaże tymczasowe to dobry pomysł na prezent?

17 marca 2021
tatuaże tymczasowe
96
Views

W ostatnich latach tatuaże tymczasowe oraz permanentne stały się niezwykle popularne. Tatuaże są współczesną formą wyrażania siebie, podobnie, jak styl ubierania. Jeżeli więc chcemy pokazać światu, kim jesteśmy lub jakie mamy zainteresowania, możemy zafundować sobie lub bliskim tatuaż, niekoniecznie na stałe.

Jak można wykorzystać tatuaże tymczasowe?

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów tatuaży tymczasowych, które będą bezpieczne i nieuczulające naszą skórę. Taki sposób ozdabiania ciała jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie chcą zdecydować się na tatuaż permanentny.

Jest wiele korzyści z takiego wyboru. Przede wszystkim możemy go zmyć zawsze wtedy, kiedy zacznie nam przeszkadzać lub po prostu nam się znudzi. Niestety podejmując decyzję o zrobieniu tatuażu permanentnego, zostanie ona z nami na zawsze, a jeżeli będziemy chcieli go usunąć, będziemy zmuszeni poddać się wielu bolesnym i drogim zabiegom usuwania laserowego.

Tatuaże tymczasowe to również świetny motyw do zorganizowania przyjęć tematycznych. Takie tatuaże świetnie sprawdzą się na imprezach w stylu rockowym lub lat 80. Zmywalne tatuaże to także świetny sposób na zorganizowanie zabawnego wieczoru w gronie znajomych, podczas którego możecie bawić się, robiąc sobie zabawne tatuaże.

Tatuaże tymczasowe możne również wykorzystać przed wizytą u tatuażysty. To świetna okazja, aby upewnić się, że będziemy czuli się dobrze z taką ozdobą na danej części ciała. Może się przy okazji okazać, że zmywalny tatuaż uratował nas przed popełnieniem fatalnego błędu.

Czy tatuaże tymczasowe mogą być używane przez dzieci?

Tatuaże zmywalne to z pewnością świetny sposób na tymczasową ozdobę ciała. To również wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Tatuaże tymczasowe są bezpieczne i przebadane dermatologicznie. Nie powodują podrażnień i mogą je stosować dzieci już od 8 roku życia.

Na rynku dostępna jest szeroka oferta tatuaży dla dzieci. W zależności od zainteresowań dziecka można wybierać obrazki z ulubionymi postaciami z bajek, sportowcami lub zwierzętami. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Jeżeli nie wiecie, gdzie można zakupić zmywalne tatuaże, spróbujcie poszukać ofert w Internecie. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki „tatuaże tymczasowe dla dzieci”. Zaskoczy Was duża liczba wyników takiego wyszukiwania. Jednak przed zakupem, warto jeszcze upewnić się, skąd tatuaże pochodzą i czy są dostosowane do wieku Waszego dziecka.

Alternatywa dla tatuaży tymczasowych

Jeżeli chcielibyście ozdobić swoją skórę w nietuzinkowy sposób, ale tatuaż tymczasowy Was nie przekonuje, istnieją jeszcze inne metody tworzenia tatuażu. Jedną z najpopularniejszych jest malowanie ciała henną. Jest to starożytny sposób, który wykorzystywano do malowania ciała już ponad 5000 lat temu. Henna to nic innego, jak sproszkowana roślina, mająca właściwości barwiące.

Tatuaż wykonany henną przez profesjonalistę będzie utrzymywać się na skórze nawet do 5 tygodni. Dodatkowo henna rzadko uczula, a tradycyjne wzory wykonywane tą techniką są po prostu piękne i wzbudzą podziw w waszym kręgu znajomych. Hennę możecie również znać z zabiegów pielęgnacyjnych włosów i brwi, które są bardzo popularne w salonach kosmetycznych.

Jeżeli i henna również do Was nie przemawia, to pozostają już tylko tatuaże permanentne, które również mają wiele zalet. Przede wszystkim wybrany wzór pozostanie na Waszej skórze na zawsze. Może to być też niestety wada tego typu tatuaży, zwłaszcza jeżeli wzór, który wybraliście, przestanie Was cieszyć, lub tatuażysta popełni błąd, np. w pisowni. Z pewnością widzieliście w Internecie mnóstwo zdjęć z nieudanymi tatuażami. Są to na szczęście odosobnione przypadki, a osoby, które decydują się, na ozdobienie ciała tatuażem traktują je, jako swój amulet.

Bez względu na to, na jaki tatuaż się zdecydujecie, pamiętajcie, że będzie on zawsze podkreślał Wasz indywidualny styl. Choć może faktycznie warto najpierw zacząć od tatuażu tymczasowego?

Dodaj komentarz