Czym jest Dermapen?

30 marca 2022
75
Views

Dermapen jest nowoczesną technologią pozwalającą na poprawę wyglądu skóry na całym ciele. Cieszy się on coraz większą popularnością, która wynika zjego precyzyjności, a także pobudzenia procesów regeneracyjnych skóry, co przyczynia się do jej odżywienia, nawilżenia oraz poprawiają trudności.

Celem zabiegu jest mechaniczne nakłuwanie skóry przyczyniające się do pobudzenia regeneracji włókien kolagenowych i elastyny. Dermapen określany jest również jako mezoterapia igłowa. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie wyposażone w głowice wzbogaconą o cienkie igły. Zaletą zabiegu jest możliwość regulacji głębokości wprowadzania igieł pod skórę, aż od 0,25 do 2,5 mm.

Przebieg zabiegu Dermapen

Urządzenie Dermapen wykorzystywane do zabiegu swoim kształtem przypomina długopis. Jego niewielki rozmiar pozwala uzyskać jak największą precyzję. Dzięki wykonywaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń zostają przyśpieszone procesy tworzenia nowych włókien kolagenowych i produkcji elastyny, co przekłada się na poprawę jędrności i uzyskania młodego wyglądu skóry. Jest to metoda pozwalające na wprowadzenie pod skórę indywidualnie dobranych substancji odżywczych, co dodatkowo przyczynia się do poprawy wyglądu skóry i pozwala zwalczać oznaki jej starzenia. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa dyskomfortu i bólu, a jego zaletą jest czas trwania wynoszący około 30 minut. Uzależniony jest on od obszaru zabiegowego. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów w określonych odstępach czasowych.

Efekty zabiegu Dermapen

Dermapen to sposób na uzyskanie niesamowitych efektów tj.poprawa jędrności skóry, a także spłycenie zmarszczek. Jest to doskonała metoda na odmłodzenie wyglądu skóry w mało inwazyjny sposób, a także pozbycie się  przebarwień i cieni pod oczami. Dermapen sprawia,  że skóra na twarzy będzie wyglądać na promiennie i zdrowo. Zabieg wykonuje się również u osób chcących pozbyć się blizn potrądzikowych, gdyż Dermapen zmniejsza ich widoczność. Dodatkowo jest to skuteczna metoda do walki z rozszerzonymi porami. Po przeprowadzonym zabiegu przez 2 lub 3 dni na skórze pacjenta może utrzymywać się lekka opuchlizna, a skóra może być zaczerwieniona, jednak nie jest to powód do niepokoju, gdyż objawy te ustępują samoistnie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Dermapen

Pomimo tego, że Dermapen jest mało inwazyjny, to nie może być wykonany u pacjentów mających stan zapalny skóry, u kobiet będących w ciąży i karmiących piersią, a także u osób z nieuregulowaną cukrzycą i mających problemy z krzepliwością krwi. W związku z tym ważne jest, aby przed zabiegiem został przeprowadzony szczegółowy wywiad lekarski wykluczający przeciwwskazania do jego wykonania.

Dodaj komentarz