Growbox- stabilna domowa hodowla roślin

4 listopada 2020
growbox
559
Views

 Hodowla marihuany oraz konopii bez odpowiedniego zezwolenia jest w Polsce nielegalna. Nie oznacza to jednak, że nie możemy dowiedzieć się jak wygląda i na czym polega proces jej hodowli. Czy jest to podobne do codziennej pielęgnacji roślin domowych? Nie do końca. O odpowiednią kondycję tego typu roślin najlepiej zadba growbox. Jest to specjalna szafa do uprawy roślin. Growbox może być to również obszar całego pomieszczenia, szafka czy profesjonalny namiot, ale również możesz wykonać go samodzielnie. Ważne jest jednak, aby zachować przy tym odpowiednie zasady bezpieczeństwa, dlatego pamiętaj, aby nie wykonywać go ze styropianu- to pomoże uchronić Ciebie i Twoją uprawę przed pożarem. Podstawą jest solidność konstrukcji, aby pozbawionym strachu móc zainstalować w nim specjalne lampy oraz wentylator wyciągowy. Najczęstszymi typami lamp są: lampy MH, lampy HPS lub nowoczesne lampy LED. Muszą one pracować określoną ilość czasu na dobę. Jest to zależne od fazy w jakiej aktualnie znajdują się rośliny, więc kolejną niezbędną do hodowli tych roślin rzeczą będzie czasowy włącznik/ wyłącznik lamp.

Growbox- wszystko co powinieneś wiedzieć

 Jeżeli nadal tu jesteś, oznacza to, że zainteresowała Cię tematyka growbox. Wiemy już o niezbędnych do założenia własnej plantacji lampach, a także wentylatorach. Nie są to jednak wszystkie rzeczy wystarczające do zadbania o hodowlę. Co więc więcej potrzeba? Aby wentylacja sprawnie działała niezbędny będzie termometr. Nie można zapomnieć również o higrometrze, który pozwoli kontrolować wilgotność powietrza. Warto jest też zwrócić uwagę na wewnętrzne strony growboxa, a dokładniej o jego ściany. Muszą one jak najlepiej odbijać światło, a do tego celu najlepiej sprawdzą się folie refleksyjne. Powierzchnia powinna być maksymalnie gładka, w przeciwnym razie powstaną hotspoty, które mogą zaszkodzić Twoim roślinom. Do położenia folii należy się przyłożyć i wykonać to jak najbardziej starannie. Jeżeli powierzchnia ścian jest w kolorze białym, możesz pominąć ten krok, lecz nie zaszkodzi on, a wręcz przeciwnie- pomoże i wpłynie korzystnie na hodowlę. Kolejnym krokiem jest zakupienie ziemi, doniczek oraz nawozów odżywiających nasze substancje. Przed uruchomieniem warto jest wykonać test polegający na sprawdzeniu temperatury. Polega on na sprawdzeniu czy lampy nie są zbyt blisko roślin. Jak go wykonać? Umieść rękę, dłonią w dół pod lampą, tuż nad szczytami roślin. Jeżeli po 30 sekundach zaczynasz odczuwać pieczenie to roślinom też będzie za gorąco. Jeżeli odległość jest optymalna to warto poprawić kontrolę temperatury, aby móc umieścić lampy w odpowiedniej odległości i uzyskiwać maksymalne zbiory. Im lampy są dalej od roślin, tym większą powierzchnię oświetlą, ale większy dystans to mniej światła, mniejsze zbiory i bardziej wyciągające się w górę rośliny. Jeżeli chcesz oświetlić większą powierzchnię to użyj szerszego odbłyśnika co pozwoli nadal trzymać lampy blisko roślin.

Istotne informacje

Gdzie możesz uprawiać swoją plantację? W każdym miejscu wyposażonym w prąd i wodę. Pamiętaj też, aby Twój growbox miał zapewnioną szczelność, co zapewni mu kontrolę nad fotorepoidem rośliny. Hodowla na noc musi znaleźć się w absolutnej ciemności, nie można dopuścić do niej najmniejszej ilości światła. Jeżeli przedostały się ono do środka, mogłoby zaburzać naturalny cykl życia konopii, a tym samym zaprzestać jej kwitnieniu. Jeżeli chcesz uniknąć hałasów przed zakupem growboxa sprawdź parametry dotyczące hałasu, które są podawane w decybelach. Jeśli hałas dochodzący z wentylatora będzie zbyt duży warto zastosować tłumiki akustyczne montowane bezpośrednio przed wentylatorem. Aby zniwelować buczenie ustaw zasilacz lampy na drewnianej podstawce, a między drewnem a zasilaczem założyć kawałek gumy. Pamiętaj, że wyrobienie własnego stylu hodowli wymaga odpowiedniej ilości czasu. Co więcej nie zapomnij, aby postawić na uprawę zalegalizowanych w Polsce gatunków. Zdając sobie z tego sprawę stwórz swój własny growbox i ciesz się możliwością uprawy na własną rękę.

Dodaj komentarz