Jak przeciwdziałać przeziębieniu?

8 kwietnia 2020
181
Views

Zima to czas dla rodziny, uroczystości i relaksu przy ogniu. Niestety, jest to także czas, kiedy wielu z nas popada w kiepskie kichanie i pociąganie nosem. Może się wydawać, że zawsze jesteś na krawędzi walki z kaszlem i przeziębieniem. Istnieje jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że wyzdrowiejesz i pozostaniesz w dobrym stanie, gdy pojawią się znaki ostrzegawcze.

Natychmiast weź witaminę C

Witamina C jest od dawna ulubionym lekarstwem na przeziębienia, ponieważ zapewnia wzmocnienie układu odpornościowego. Kiedy czujesz nadchodzące objawy, już pierwszego dnia zadbaj o stosowną dawkę witamin. Przyjmowanie suplementu od razu jest najbardziej prawdopodobnym sposobem na zmniejszenie długości przeziębienia.

Zdobądź dużo niezbędnej witaminy D

Witamina D może wyzwolić komórki organizmu, które zwalczają infekcje. Jeśli nie masz wystarczającej ilości witaminy D, komórki te są uśpione i nie mogą poradzić sobie. Zimą promienie słoneczne nie są wystarczająco silne, aby dać nam potrzebną witaminę D. Dopilnuj, aby Twoje poziomy były uzupełniane dodatkiem.

Pij

Dostawanie dużej ilości płynów jest jednym z najlepszych sposobów walki z przeziębieniem. Jeśli jesteś odwodniony, może to spowolnić produkcję śluzu, co utrudni usunięcie wirusów. Podczas gdy picie zimnej wody w zimie nie zawsze jest tak atrakcyjne, możesz być na bieżąco ze swoimi płynami z herbatami ziołowymi, napojami owocowymi lub napojami sportowymi.

Zwiększ spożycie miodu przez rodzinę

Picie gorącego miodu i cytryny to klasyczny sposób na złagodzenie bólu gardła. Uważany jest również za świetny lek na kaszel dzieci, gdy jest stosowany samodzielnie. Wypróbuj kilka łyżeczek miodu dla dzieci tuż przed snem.

Wydmuchaj nos

Brzmi oczywisto, ale wielu z nas sprawia że śluz z powrotem wraca do organizmu co nie pomoże ci pozbyć się tej infekcji. Zawsze pamiętaj, aby zamiast tego wydmuchać nos.

Spróbuj leków ziołowych

Pelargonia, to roślina ziołowa stosowana w przeziębieniach, kaszlu, katarach lub zatkanych nosach i bólach gardła. Spróbuj wprowadzić je w codzienną rutynę walki z zimnem.

Odpocznij

Może się wydawać, że masz milion rzeczy do zrobienia, radząc sobie z szalonym końcem roku w pracy i spiesząc się z narodzinami dziecka, ale jeśli przeziębisz się, musisz odpocząć i ogrzać się. Możesz mieć mnóstwo rzeczy, ale twoje ciało musi skoncentrować się na zwalczaniu infekcji.

Przeziębienie nie musi zrujnować twojej zimy. Czas pozostać sprawić by ominął Cię kaszl, ból gardła i kichanie, aby cieszyć się tym, co najlepsze w tym sezonie.

Dodaj komentarz