Kiedy kupić pierwszy rower dziecku?

2 sierpnia 2020
272
Views

Zakup pierwszego roweru to duże wydarzenie w życiu całej rodziny. Rodzice nie mogą się doczekać, kiedy ich dziecko opanuje nową umiejętność i zacznie czerpać radość z jazdy po boisku czy parku, ale jednocześnie obawiają się o bezpieczeństwo. Wielu opiekunów zastanawia się, kiedy jest ten odpowiedni moment, by rozejrzeć się za pierwszym rowerem? I jaki rower wybrać, by nauka jazdy była i bezpieczna, i przyjemna?

Najlepszy wiek na pierwszy rower

Zanim dziecko po raz pierwszy wsiądzie na rower, musi być na to gotowe. O ile już dwulatki świetnie radzą sobie na wszelkiego rodzaju jeździkach czy rowerkach biegowych, o tyle prawdziwy rower to dla nich wciąż zbyt duże wyzwanie.

Za najlepszy moment na rozpoczęcie nauki na rowerze większość specjalistów od rozwoju dziecka wskazuje wiek około 3 lat. Trzylatek jest już na tyle sprawny, że bez problemu poradzi sobie z pedałowaniem. Szybko zauważy także zależność między pedałowaniem a szybkością jazdy – wystarczy mały trening, żeby do perfekcji opanował jazdę na rowerze z doczepianymi kółkami. To doskonała wprawa do nauki jazdy na dwóch kółkach.

Jaki rower dla 3-latka?

Aby nauka jazdy na rowerze była bezpieczna i szybko przyniosła efekty, trzeba zadbać przede wszystkim o wybór odpowiedniego roweru. Niewygodny, niedostosowany do postury malucha szybko zrazi go do tej formy aktywności.

Najlepszy rower dla 3-latka to taki, który jest lekki, ale stabilny, o mocnej konstrukcji. Dziecięcy rowerek musi być gabaryty odpowiednie do wieku, a właściwie wzrostu i wagi dziecka – dla przeciętnego trzylatka, którego wzrost wynosi między 90 a 105 cm, optymalnym wyborem będzie model 14-calowy. Dziecko powinno móc samodzielnie wejść na rower i z niego zejść, żaden elementy ramy nie powinien mu tego utrudniać. Plusem będzie wygodne siodełko, a także doczepiane kółka – kiedy dziecko dobrze opanuje jazdę z ich wsparciem, będzie można je zdemontować, i rozpocząć naukę na dwóch kółkach.

Gdzie kupić dobry rower dla 3-latka?

Przymierzając się do rozpoczęcia nauki jazdy na dwóch kółkach, warto przejrzeć ranking rowerów dla 3 latka. To zestawienie, które prezentuje dopasowane do wieku dziecka, spełniające wymagania dotyczące jakości wykonania i bezpieczeństwa modele. Wśród nich z pewnością znajdzie się rower, który przypadnie do gustu rodzicom i dziecku.

Rowerek można kupić w dobrze wyposażonym sklepie sportowym lub zamówić w internecie. Warto pamiętać także o takich akcesoriach jak kask i ochraniacze.

Zobacz najlepszy rower dla 3-latka https://najlepszy-ranking.pl/rowery-dla-3-latka/

Dodaj komentarz