Share This Article
Walczysz z uczuciem swędzenia i pieczenia po każdej kąpieli? Mydło mikroorganiczne sprawi, że zapomnisz o swoich problemach ze skórą. Dzięki zawartości mikroflory oraz pudru ceramicznego skutecznie oczyści skórę, nie powodując jej podrażnienia. Od dziś Twoja skóra po każdej kąpieli będzie piękna i doskonale nawilżona, a nieprzyjemne uczucie napięcia skóry pozostanie tylko wspomnieniem.
Czym jest mydło mikroorganiczne?
Mydło mikroorganiczne to innowacyjny produkt do pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów. Dzięki czynnikom aktywnym, takim jak: melasa z trzciny cukrowej oraz puder ceramiczny, mydło doskonale czyści naskórek, pozostawiając na nim uczucie długotrwałej świeżości i ochrony na czynniki zewnętrzne. Dodatkowo produkt zawiera Pro Bio Emy, które chronią naturalną barierę lipidową skóry.
Aby lepiej zrozumieć innowacyjność działania mikroorganicznego mydła, należy lepiej poznać jego składniki aktywne. Melasa z trzciny cukrowej powstaje podczas procesu produkcji cukru trzcinowego. Zawiera ok 40 % sacharozy i jest bardzo modną w ostatnim czasie alternatywą dla cukru i słodzików. Melasa trzcinowa jest surowcem bogatym w minerały takie, jak wapń, sód, magnez, miedź, fosfor oraz witaminy z grupy B (B2, B3, B6). Melasa zawarta w mydle ma za zadanie delikatnie czyścić naskórek, dodatkowo go pielęgnując. Dzięki bogactwu witamin i minerałów skóra zyskuje dodatkowe odżywienie oraz barierę ochronną.
Kolejnym składnikiem jest puder ceramiczny, który posiada działanie peelingujące. Jest też doskonałym regulatorem pH skóry oraz pomaga w aktywowaniu pożytecznej mikroflory na skórze. Dzięki swoim właściwościom doskonale oczyszcza i złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje miękka i przyjemna w dotyku.
Dzięki doborowi unikalnych składników, mydła mikroorganiczne są najlepszym rozwiązaniem dla osób pragnących dbać o skórę podczas codziennej pielęgnacji.
Jak działają zwykłe mydła i środki do mycia ciała? A jak mydło mikroorganiczne?
Aby lepiej zrozumieć innowacyjnośćmydła mikroorganicznego, przeanalizujmy, w jaki sposób oddziałuje na skórę większość środków do mycia.
Przede wszystkim należy mieć świadomość, że im silniejszy środek, tym nasza skóra będzie bardziej narażona na podrażnienia. Niektóre mydła zawierają takie substancje czynne, jak, np. nadtlenek benzoilu, siarkę lub rezorcynę, które mają silne właściwości drażniące. Wpływają na niszczenie mikroflory bakteryjnej, a co za tym idzie, narażają naszą skórę, na działanie czynników zewnętrznych. Mycie wpływa również na zmianę pH skóry, dzięki czemu możemy odczuwać nieprzyjemne ściągnięcie skóry lub uczucie suchości. Dodatkowo, sprawy nie polepsza stosowanie substancji zapachowych oraz kolorów.
Powiedzmy sobie to wprost, pozbawianie naszej skóry naturalnej warstwy lipidowej, poprzez codzienne stosowanie silnych środków powierzchniowo aktywnych, może doprowadzić do problemów skórnych lub uczucia dyskomfortu.
Po pierwsze nie szkodzić
Jeżeli chcemy uniknąć problemów ze skórą, powinniśmy przede wszystkim stosować główną zasadę medycyny „po pierwsze nie szkodzić”. W tym wypadku będzie to oznaczało rezygnację ze stosowania silnie myjących mydeł i płynów do kąpieli. Unikajmy przede wszystkim tych, które mają w swoim składzie środki zapachowe oraz barwniki. Pamiętajmy o czytaniu etykiet. Zrezygnujmy z produktów, które w swoim składzie mają siarkę, nadtlenek benzoilu lub rezorcynę. Stosujmy zasadę „im mniej składników chemicznych w moim mydle, tym lepiej dla mojej skóry”.
W warunkach domowych, w miarę możliwości unikajmy chlorowanej wody. Jeżeli możemy, myjmy twarz w przegotowanej wodzie oraz stosujmy mydło mikroorganiczne, które doskonale wspiera skórę w odbudowie mikroflory bakteryjnej. Stosowanie organicznych środków do mycia pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji naskórka. Dotychczasowe problemy, takie jak swędzenie, pieczenie i uczucie dyskomfortu znikną, a nasza skóra będzie jędrna i nawilżona nawet wprost po wyjściu spod prysznica.