Pokaż swoją twarz!

24 listopada 2020
mfryz.com.pl
147
Views

Zdrowa i zadbana cera jest niewątpliwym atutem każdej kobiety, niezależnie od jej wieku. Jest to część ciała, która wymaga szczególnej troski, jeśli chcemy zachować jej młody wygląd. Pamiętajmy też, że nigdy nie jest za wcześnie na to, żeby rozpocząć jej prawidłową pielęgnację. Oczywiście, każda skóra twarzy ma inne potrzeby i wymaga odmiennych rozwiązań. Niemniej jednak jest to coś czemu warto poświęcić uwagę i czas, a korzystne efekty z pewnością docenimy w przyszłości.

Codzienna pielęgnacja gwarancją sukcesu

Nasza cera jest nieustannie narażona na działanie szkodliwych czynników takich jak zimno, wiatr czy stres. Niekorzystne może okazać się też stosowanie niewłaściwych metod pielęgnacji. W tym przypadku rozwiązanie problemu będzie kwestią bardzo indywidualną, gdyż każda z nas ma inny typ skóry, który wymaga odmiennego traktowania. Istnieją jednak podstawowe zasady, którymi warto się kierować. Pierwszy etap to zawsze oczyszczenie, zarówno rano, jak i wieczorem. Następnie możemy przejść do specjalistycznej pielęgnacji dedykowanej konkretnym problemom, takim jak zmarszczki czy przebarwienia. Jeśli preparat, który stosujemy nie posiada właściwości nawilżających, powinniśmy skorzystać z odrębnego kosmetyku o takim przeznaczeniu.

Należy pamiętać, że nawilżenia potrzebuje każdy rodzaj cery, nawet ta tłusta. Trzeba jedynie wybierać wówczas produkty lekkie, nie zatykające porów. Ostatni etap podstawowej pielęgnacji to ochrona przeciwsłoneczna, szczególnie ważna latem. Krem z wysokim filtrem nałożony co najmniej kwadrans przed wyjściem uchroni nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dodatkowe działania jakie możemy podjąć w trosce o skórą twarzy to regularna zmiana poszewki poduszki czy też używanie oddzielnego ręcznika do osuszania twarzy po myciu.

Makijaż i demakijaż a troska o cerę

Jeśli chodzi o makijaż kolorowy, musimy zadbać przede wszystkim o pilnowanie terminów ważności kosmetyków, a także regularne czyszczenie pędzli czy gąbki. Przy samej aplikacji natomiast szczególnie istotne jest przygotowanie cery. Przed nałożeniem makijażu powinnyśmy unikać tłustych kremów, które mogą wywołać efekt nadmiernego błyszczenia. Baza pielęgnacyjna powinna być lekka i nałożona cienką warstwą. Na tak przygotowaną twarz możemy zaaplikować podkład, najlepiej przy użyciu specjalnej gąbki. Kolejne etapy zależą głównie od naszych preferencji, warto jednak pamiętać, że umiarkowany makijaż często prezentuje się najlepiej.

Niemniej istotny jest też odpowiedni demakijaż na koniec dnia. Okolice oczu są szczególnie wrażliwe i do ich demakijażu powinno się używać jedynie specjalnie do tych przeznaczonych produktów. W przypadku reszty twarzy, po usunięciu makijażu można też rozważyć zastosowanie mgiełki łagodzącej lub tonika. Na sam koniec musimy zadbać o głęboką regenerację naskórka, korzystając z nawilżających kremów bogatych w kwasy tłuszczowe lub glicerynę.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym mfryz.com.pl, który oferuje produkty do pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała.

Dodaj komentarz