Sprawdzone sposoby na przedłużenie trwałości makijażu

8 kwietnia 2020
185
Views

Przed Tobą szalona, długa noc i chcesz, aby makijaż służył Ci aż do rana? Wbrew pozorom nie jest to wyzwanie niemożliwe do realizacji. Wystarczy, że zastosujesz kilka prostych trików, a twoja twarz będzie wyglądała nieskazitelnie przez długie godziny!

Po pierwsze – złuszczanie!

Niezbędnym krokiem przed nałożeniem makijażu jest pozbycie się martwego naskórka. Nic nie wygląda gorzej od suchych skórek na twarzy, które podkład podkreśla ze zdwojoną mocą. Dobry peeling zaaplikowany okrężnymi ruchami szybko rozwiąże problem i sprawi, że skóra będzie gładka i świetlista. Aby zachować skórę w dobrej kondycji, warto powtarzać zabieg raz w tygodniu.

Nawilżenie to podstawa!

Nawet najbardziej kryjący i długotrwały podkład nie da sobie rady, jeżeli skóra nie będzie dostatecznie nawilżona. Brak stosowania odpowiednio dobranej pielęgnacji to jeden z głównych grzechów Polek – nadal wychodzą one z założenia, że nie można pod makijaż nałożyć kremu, ponieważ skóra będzie się nadmiernie błyszczeć. Tworzy to błędne koło – twarz pozbawiona nawilżenia usiłuje,,samoistnie’’ się nawilżać poprzez nadmierną produkcje sebum, a ciągłe dokładanie podkładu i pudru tylko pogarsza sprawę.

Bibułki matujące – tajna broń w każdej torebce

Zdarzyło Ci się kiedyś, że twój puder prasowany skamieniał tak bardzo, że był niezdatny do użytku? Jeżeli tak, przed następną imprezą powinnaś pomyśleć o wrzuceniu do torebki kilku bibułek matujących. Są niedrogie, bardzo poręczne i skutecznie pozbywają się nadmiaru sebum z twarzy, dzięki czemu nie przenosimy go na powierzchnie pudru za pomocą pędzla czy gąbeczki. Dodatkowo tak oczyszczona twarz lepiej przyjmie aplikację pudru – unikniemy nieestetycznego efektu rozwarstwionego makijażu.

Puder jako pomoc w utrwaleniu… ust!

Choć może to zabrzmieć co najmniej dziwnie, puder sprawdzi się nie tylko do utrwalenia podkładu. Jeżeli masz w swojej kosmetyczce pomadkę, której kolor uwielbiasz, ale nie jesteś do końca zadowolona z jej trwałości, jest na to prosty sposób. Wystarczy, że po nałożeniu szminki zaaplikujesz na jej powierzchnię sporą ilość pudru transparentnego. Najlepiej zrobić to przez chusteczkę – zapobiegnie to ubrudzeniu pędzla i da bardziej naturalny efekt. Kosmetyk zyska delikatnie matowe wykończenie, ale nie wpłynie to na jego odcień. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się wspaniałym makijażem ust bez względu na to, co będziesz jadła i piła!

Dodaj komentarz