Zęby na całe życie.

8 kwietnia 2020
480
Views

W życiu otrzymujemy dwa garnitury zębów, zęby mleczne i zęby stałe. W dzieciństwie szybko tracimy te pierwsze. Nie należy jednak zaniedbywać higieny jemy ustnej u dzieci. Jeśli spożywają posiłki to znaczy, że ich resztki pozostają na drobnych zębach mlecznych, dziąsłach i policzkach. To doskonała pożywka dla bakterii. Dlatego od najmłodszych lat trzeba dbać o zęby dzieci, aby nie zaatakowała ich próchnica.

Na rynku dostępne są łagodne pasty do zębów dla dzieci, o owocowych smakach. Dostępne są kolorowe szczoteczki do zębów, z wizerunkami ulubionych postaci bajkowych. To zachęca naszych milusińskich do mycia zębów. Mycie zębów może być przecież ciekawe i zabawne, a zapobiegnie pojawieniu się próchnicy

Nabyta w dzieciństwie próchnica pozostaje na zalążkach zębów stałych, dlatego wcześnie uczmy dzieci myć zęby, dbać o nie. To zaprocentuje w przyszłości, da zdrowy start dla zębów stałych. W gabinetach stomatologicznych można skorzystać z fluoryzacji i lakowania zębów mlecznych. To dodatkowe zabiegi wspomagające utrzymanie w zdrowiu pierwszych zębów.

Są gabinety stomatologiczne specjalizujące się w obsłudze małych pacjentów. Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa jest bardzo ważna, musi być przyjazna, dziecko nie może się przestraszyć dentysty. Pierwsza wizyta będzie rzutować na dalsze wizyty dziecka u dentysty i chęć w nich uczestniczenia.

Gdy przychodzą stałe zęby także podstawą jest higiena jamy ustnej, nadal dokładnie myjemy zęby dobrą pastą do zębów, nitkujemy, co roku kontrolujemy stan uzębienia w gabinetach stomatologicznych. Stomatolog robi przegląd uzębienia, bada czy nie ma ubytków, czy nie będzie konieczne założenie plomby.

Stomatolog może zalecić także piaskowanie zębów, przeprowadzić usuwanie kamienia nazębnego, a także poleci wizytę u ortodonty. Ortodonta zbada czy nie będzie konieczne założenie aparatu ortodontycznego, czy nie trzeba będzie zaplanować kilkuletniego leczenia, i harmonogramu wizyt. Ortodonta zadba o to, aby żeby były równe, abyśmy cieszyli się idealnym uzębieniem.

Dodaj komentarz