Share This Article
Laserowe usuwanie cellulitu w Gdańsku to powszechna oferta gabinetów kosmetologicznych, które proponują swoim klientkom walkę ze skórką pomarańczową. Metoda skutecznie pobudza przepływ krwi i limfy, działając w ten sposób antycellulitowo. To jednak nie jedyna metoda usuwania skórki pomarańczowej. Jakie jeszcze metody warto podjąć?
Zabiegi na cellulit – podstawowe informacje
Cellulit, inaczej określany skórką pomarańczową to zmiany na skórze w formie fałdek, nierówności i zgrubień, których widoczność różni się w zależności od fazy rozwoju. W pierwszej widoczne są ściśnięciu dłonią, ale już w drugiej widać je na pierwszy rzut oka. Aby skutecznie pozbyć się zmian, warto rozpocząć walkę już w pierwszej fazie, kiedy skóra jest najbardziej podatna na zmiany.
Na zabieg można się zdecydować również, gdy cellulit jest już bardziej zaawansowany – wtedy najskuteczniejsza jest karboksyterapia (o rodzaju zabiegu powinien decydować specjalista). Wcześniej warto jednak wprowadzić odpowiednie środki profilaktyczne. Znaczenie ma przede wszystkim regularna i dopasowana do potrzeb skóry pielęgnacji. Niemniej jednak, wiele osób zapomina, że cellulit to złożony, problem, dlatego wymaga kompleksowych działań. Najważniejsza jest regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta oraz prawidłowe nawodnienie.
Redukcja cellulitu w Gdańsku – dostępne zabiegi
Redukcję cellulitu w Gdańsku można wykonać w jednym z gabinetów kosmetologicznych. Najczęściej wybierane zabiegi antycellulitowe w Gdańsku to między innymi:
- Venus Legacy – to laser, który pobudza mikrokrążenie i przepływ limfy. Długość trwania zabiegu zależy od obszaru ciała, w związku z tym może trwać od 30 60 minut, cała seria to 8 zabiegów, które warto powtarzać.
- Iconne – trwa od 30 do 60 minut, seria obejmuje 10 zabiegów, jest całkowicie bezbolesny.
- Maximus – trwa od 30 do 45 minut, należy wykonać 8 zabiegów, nie jest bolesny, po upływie roku zaleca się powtórzyć zabieg.
- Karboksyterapia – zajmuje od 30 do 90minut, powoduje delikatne mrowienie. Aby podtrzymać efekty, należy powtarzać zabieg.
- Mezoterapia – jedna sesja zajmuje od 30 do 50 minut, polecana liczba zabiegów to od 2 do 8. Nie wymaga znieczulenia.
- Kriolipoliza – pojedynczy zabieg zajmuje do 60 minut. Polecana seria obejmuje 1-3 zabiegów, odbywa się bez znieczulenia.
- HIFU – bezinwazyjny i bezpieczny zabieg, który można wykonywać przez cały rok.
Zabiegi antycellulitowe powinien wykonywać kosmetologa, który ma właściwą wiedzę, aby wykluczyć przeciwwskazania medyczne, jak i zaproponować najskuteczniejszy rodzaj terapii.
Sprawdź laserowe usuwanie cellulitu – Gdańsk Clinica Cosmetologica
Zabiegi antycellulitowe – efekty i przygotowanie
Zabiegi antycellulitowe przynoszą widoczne i zadowalające efekty, niektóre są widoczne już po pierwszym zabiegu, choć zależy to od stopnia zaawansowania zmian, jak i indywidualnych czynników. Zwykle efekty widoczne są po pełnej serii. Do większości zabiegów nie należy się przygotowywać, ale istotna jest pielęgnacja po zabiegu. Istotną rolę odgrywają kremy, które należy nakładać na skórę regularnie, nawet kilak miesięcy po zakończonym zabiegu. Równie ważna jest zdrowa dieta, ruch i nawodnienie.
Podsumowanie
Podsumowując, cellulit to problem, który dotyczy kobiet w różnym wieku. Niezależnie jednak od przyczyn powstałych zmian, warto zdecydować się na zabieg, który jest najskuteczniejszą formą walki z cellulitem.
FAQ
- Czy zabiegi antycellulitowe można wykonać w domu?
Tak, body wrapping można wykonać w domu, wymaga jednak regularności i stosowania odpowiednich kremów.
2. Czy zabiegi antycellulitowe działają na skórę odżywczo?
Zabiegi mają bardzo szerokie zastosowanie, niwelując cellulit wpływają na ogólną poprawę kondycji skóry, w tym również jej lepsze napięcie, odżywienie i nawilżenie.
3. Czy zabiegi antycellulitowe można wykonywać na ramionach?
Tak, zabiegi przeznaczone są do różnych partii ciała, na których jest widoczny cellulit. W związku z tym można je także wykonywać na ramionach, na których cellulit może być widoczny.