Dieta kaloryczności i ruch, to dieta cud na odchudzanie

8 kwietnia 2020
227
Views

Za odchudzanie zabieramy się wtedy, gdy pragniemy zrzucić nadwagę lub pozbyć się otyłości. Gdy nagromadzone kilogramy dają nam się we znaki do tego stopnia, że w pewnym momencie mówimy dość. I zaczynamy walkę stosując różne cud diety. Jedne z nich są bardziej skuteczne, a inne mniej skuteczne, lecz żadna z nich nie jest na tyle dobra, aby ją zachwalać.
Dlaczego tak się dzieje ? Dlatego, że nie istnieje tak zwana cud dieta.

Dieta odchudzająca istnieje tylko jedna. Polega ona na liczeniu kalorii i aktywności fizycznej. Tyle i aż tyle. Nie pomoże żadna inna dieta, gdy nie będą liczone kalorie. Ogólnie ujmując sprawę wszystkie inne diety odchudzające nie są skuteczne. I przede wszystkim nie są zdrowe dla organizmu, gdyż najczęściej ograniczają spożycie tego, czy tamtego produktu. A często zakazują konsumpcji nawet wielu produktów, których zwartość jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Człowiek, aby był zdrowy i posiadał energię musi jeść wszystkie produkty, czyli te zawierające białko, tłuszcze i węglowodany. A w nich witaminy, minerały, błonnik, kwas omega 3, kwas foliowy. Aby dostarczyć tych niezbędnych składników do naszego ciała trzeba jeść absolutnie wszystko, lecz w niewielkich ilościach. Dieta odchudzająca polegająca na liczeniu kalorii i swobodnej lekkiej aktywności ruchowej jest najlepsza, bo daje możliwość jedzenia wszystkiego, lecz z umiarem. I nie przemęczania się podczas ćwiczeń ruchowych.

Pragnąc zmniejszyć swoją wagę trzeba zaopatrzyć się nie tylko w tabelę kaloryczności poszczególnych produktów, ale również w cierpliwość. Gdyż skuteczne odchudzanie, to długi proces. Nie warto nastawiać się na natychmiastowy efekt, lecz na długotrwałą, ale skuteczną kurację, która nie przyniesie efektu jojo. Im mniej drastyczna i dłuższa kuracja odchudzająca, tym mniejsza możliwość powrotu znienawidzonych kilogramów i fałd. I na odwrót.

Im bardziej drastyczna dieta i błyskawiczny spadek wagi ciała, tym szybszy efekt jojo. Wybór zawsze należy do osób decydujących. Lecz nie warto decydować się na cud diety przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Natomiast dieta kaloryczności i ruch dba o nasze zdrowie fizyczne, naszą energię życiową, oraz stały i trwały spadek wagi naszego ciała.

Dodaj komentarz