Zabiegi dla pań po 50 roku życia

8 kwietnia 2020
282
Views

Wraz z wiekiem skóra traci swój blask oraz elastyczność. Staje się cieńsza, pojawiają się na niej zmarszczki. I choć procesu tego nie da się odwrócić czy zatrzymać, można go jednak znacznie spowolnić. Służy temu pielęgnacja z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków, a także zabiegi w salonie kosmetycznym. Do ich wykonania niezbędne są specjalne urządzenia oraz preparaty o odpowiednim stężeniu, zatem efektu, który zapewniają, nie osiągniemy w warunkach domowych.

Zabiegi na skórze, nie tylko po 50. roku życia, powinny być wykonywane od września do kwietnia, by nie wystawić podrażnionej skóry na działanie słońca. Jeśli zdecydujemy się na nie w miesiącach letnich, musimy przez kilka dni ograniczyć ekspozycję skóry na słońce. Najlepiej wybrać gabinet kosmetyczny, który poleciła nam córka czy znajoma, ewentualnie posiłkować się opiniami, jaki na jego temat krążą w sieci.
Już po jednym z poniższej listy zabiegów zobaczysz różnice, choć niekiedy należy wykonać ich całą serię. Przed umówieniem się do kosmetyczki warto odwiedzić swojego lekarza, szczególnie jeśli chorujesz na serce lub cukrzycę. Oceni on, czy zabieg będzie dla ciebie bezpieczny. Warto również o ewentualnych problemach zdrowotnych wspomnieć kosmetyczce.

Peeling kawitacyjny

Idealny dla zmęczonej i poszarzałej cery
Peeling kawitacyjne jest zabiegiem oczyszczającym skórę. Dociera on do głębszych jej partii, przez co złuszcza mocniej niż zwykły peeling wykonywany w domu. Podczas masowania wilgotnej skóry szpatułką wytwarzająca ultradźwięki, tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Dzięki temu rogowa warstwa naskórka ulega starciu, a dzięki wibracji zwiększa się przepływ krwi i limfy, więc skóra jest lepiej dotleniona. Zabieg nie jest bolesny, wywołuje tylko uczucie mrowienia. Warto powtarzać go co najmniej 2 razy w roku. Cena ok. 130 zł – cała twarz.

Laserowe zamykanie naczynek na szyi, twarzy, dekolcie

Laser usuwa pęknięcia i zapobiega rozlewaniu się ich w pajączki. Na skórę kierowana jest wiązka światła, która obkurcza naczynia. Zabieg jest szybki i bezbolesny, może pojawić się tylko lekkie pieczenie, a także chwilowy obrzęk. Już po pierwszym zabiegu możemy zobaczyć trwałe efekty; w przypadku większych zmian może być koniecznych kilka zabiegów. Cena zamknięcia naczynek zależy od rozmiaru problemu i zaczyna się od ok. 100 zł za pojedyncze naczynko.

Infuzja tlenowa na zwiotczałą skórę na dekolcie, szyi, twarzy

Infuzja tlenowa to bezpieczny zabieg, dostarczający skórze życiodajny tle. Dzięki temu poprawia on napięcie skóry, działa liftingująco na drobne zmarszczki, pobudza syntezę kolagenu. Polega na wtłaczaniu czystego tlenu z substancjami aktywnymi za pomocą apikatora. Zabieg nie jest bolesny, trwa ok. 1, 5 godziny. Efekt utrzymuje się do 1, 5 tyg. dlatego jest szczególnie polecany przed ważnym wyjściami. Cena ok. 150 zł.

Karboksyterapia na cienie, sińce i worki pod oczami, a także problemy z naczynkami i blizny

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla. Dzięki procesowi rozchodzenia się gazu w tkankach naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, dzięki czemu komórki ciała są dotlenione, a skóra wygląda lepiej. Tworzą się też nowe naczynia włosowate i poprawia mikrokrążenie. Powstaje lekki stan zapalny, który pobudza produkcję kolagenu i elastyny – skóra staje się jędrniejsza. Mimo iż zabieg nie jest bolesny, dla niektóry ch osób może być nieprzyjemny. Efekty utrzymują się do 6 miesięcy. Cena jednego zabiegu na twarz to ok. 150 zł. Aby osiągnięty efekt był spektakularny, potrzebne jest zwykle 5 – 10 zabiegów.

Mikrodermabrazja na przebarwione i pomarszczone dłonie

To zabieg polegający na oczyszczaniu skóry dzięki ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka. Mikrodermabrazja rozjaśnia plamy i wygładza skórę. Przesuwana po dłoni obracająca się głowica z diamentową tarczą obracając się, usuwa zrogowaciałe warstwy naskórka. Nie tylko ściera naskórek, ale zwiększa jego ukrwienie. Zabieg jest dość przyjemny. Skóra może być zaczerwieniona do 2 dni. Mikrodermabrazję warto robić regularnie, np. co kwartał. Cena to ok. 60 zł za zabieg. Przez 48 godzin po zabiegu należy zrezygnować z basenu z uwagi na ryzyko zakażenia oraz przesuszenia skóry chlorowaną wodą.

Dodaj komentarz