Share This Article
Wykorzystanie zabiegów laserowych to rewolucyjne rozwiązanie znajdujące szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Określone lasery mogą być wykorzystywane przy usuwaniu przebarwień i blizn, odmłodzeniu wyglądu czy usuwaniu niechcianego owłosienia.
Przykładowe zabiegi laserowe
Jednym z najpowszechniejszych zastosowań laserów jest usuwanie wszelkiego rodzaju defektów estetycznych na skórze, takich jak blizny. Niemal każdy z nas je posiada, czasami jednak mogą być one bardziej szpecące, powodując dyskomfort psychiczny i obniżając poczucie pewności siebie. Odpowiednio dobrany laser pozwala jednak znacząco zmniejszyć ich widoczność lub całkowicie je usunąć, a sam zabieg jest niemal bezbolesny.
Jeśli chodzi o uzyskanie rezultatów odmładzających, najpowszechniej wykorzystywane jest tutaj frakcjonowanie laserem CO2. Najważniejsze rezultaty jakie przynoszą zabiegi z jego użyciem to kompleksowa regeneracja i przebudowa skóry na całej jej grubości, poprawa struktury kolagenowej, związana z tym poprawa jędrności i kolorytu skóry, korzystny wpływ na napięcie skóry i jej obkurczenie.
Popularnym zabiegiem laserowym jest także usuwanie owłosienia, które gwarantuje długotrwałe i satysfakcjonujące rezultaty. Dynamiczny rozwój technologii w ostatnich latach znacząco zredukował czas wykonywania tych zabiegów, ich złożoność i poziom odczuwanego przez pacjenta bólu. Dzięki niemu zagościł on powszechnie do gabinetów medycyny estetycznej, a korzystać z niego może praktycznie każdy. Depilacja laserowa zapewnia idealne gładką skórę zarówno ciała, jak i twarzy.
Zabiegi laserowe: fakty i mity
Wraz ze wzrostem popularności zabiegów laserowych, niestety rozpowszechnia się też wiele mitów z nimi związanych. To z kolei powoduje u niektórych obawę przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Jakie błędne informacje są najczęściej spotykane i powtarzane?
Powszechnym przekonaniem jest, że lasery są niebezpieczne – co absolutnie jest nieprawdą! Każde urządzenie przed dopuszczeniem do stosowania w zabiegach medycyny estetycznej jest poddawane rygorystycznym testom, a o bezpieczeństwie ich stosowania świadczą posiadane atesty i certyfikaty. Jedyne, czego możemy się obawiać, to sytuacje, gdy byłby one użyte przez osoby niewykwalifikowane. Dlatego też tak ważne jest sprawdzanie wiarygodności wybranego gabinetu i kompetentności jego pracowników.
Błędem jest również myślenie, że zabiegi laserowe nie mogą być łączone z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Wręcz przeciwnie, często mają one działanie uzupełniające. Plan terapii pod tym względem powinien zostać ustalony indywidualnie w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta.
Zarzutem, do którego trudno ustosunkować się jednoznacznie jest przeświadczenie, że zabiegi laserowe są bolesne. Jak zostało już wspomniane, dąży się do tego, aby minimalizować uczucie dyskomfortu u pacjenta. Niemniej jednak, każdy z nas ma inny próg tolerancji na ból, wrażenia te będą więc bardzo subiektywne.
Artykuł powstał przy współpracy z biogenica.pl – Gabinetem Medycyny i Dermatologii Estetycznej obok Poznania.